Na wyprzedażach kupuj z głową!

Wszyscy znamy to uczucie, kiedy widzimy ciuch, który niesamowicie nam się podoba, ale potem spoglądamy na cenę i nie jest już tak kolorowo. Z pomocą przychodzą wyprzedaże, najpiękniejszy czas w roku dla każdego fana zakupów. Prezentujemy poradnik o tym, jak kupować na wyprzedażach.

Nie ma prawdopodobnie osoby, która możliwość kupienia wymarzonego produktu po tańszej cenie uznałaby za nieprzyjemną. Można chyba bezpiecznie powiedzieć, że wszyscy kochamy wyprzedaże. Czasem jest jednak tak, że trochę się zapominamy w zakupowym szale i wychodzimy ze sklepu z szeregiem rzeczy, które niedługo przejdą do kategorii „a po co mi to było?”. Jak więc rozsądnie kupować na wyprzedażach?

Przejrzyj, co masz w szafie!

Przed wybraniem się do sklepów warto jest sprawdzić, co tak naprawdę jest nam potrzebne, a bez czego możemy się obejść. W końcu po co Ci kolejna koszulka w paski, jeśli masz już trzy do dyspozycji (w których być może nawet nie chodzisz)? Najlepiej zrób sobie listę tego, co jest Ci najpotrzebniejsze. Oczywiście jeśli zobaczysz unikatowy ciuch w świetnej cenie, to można sobie trochę pofolgować J

Czy warto kupić tę rzecz?

Widzisz oszałamiającą sukienkę, na dodatek w Twoim rozmiarze i po świetnej cenie? Nie leć od razu do kasy. Często na wyprzedażach kupujemy rzeczy, z którymi potem przychodzimy do domu i okazują się one nie aż tak „szałowe”. Koszt jest może i mniejszy, ale to nadal niekoniecznie dobrze wydane pieniądze. Wejdź do przymierzalni, przymierz ciuch i zobacz, czy rzeczywiście jest aż tak fenomenalny. Nie wszystko, co dobrze wygląda na wieszaku musi się w końcu sprawdzić przy naszej sylwetce. Zastanów się więc, czy na pewno chcesz coś kupić, nawet jeśli cena jest o wiele niższa. Kilka takich tańszych ciuchów, a i tak osiągniesz równowartość „normalnych” zakupów, a niekoniecznie okażą się one lepsze.

Nie patrz się na aktualną modę!

Co Ci przyjdzie ze znajomości aktualnych trendów, jeśli podczas wyprzedaży są one na etapie przemijania? Zdecyduj się lepiej na coś, z tak zwanych rzeczy „ponadczasowych”. Być może przecenione są właśnie klasyczne jeansy lub czarna sukienka? Rozejrzyj się za rzeczami tego właśnie typu. Warto jednak przy okazji wyprzedaży myśleć przyszłościowo – na przykład gdy podczas sezonu jesień-zima sprzedawane są stroje kąpielowe. Możesz wtedy zaoszczędzić sporo pieniędzy kupując poza sezonem.

Kilka trików na „rozważne” zakupy

Łatwo można się bez pamięci zatracić w wyprzedażach i wydać nawet więcej pieniędzy, niż w przypadku zakupów bez przecen. Warto więc wziąć ze sobą tzw. przyzwoitkę, czyli kogoś kto będzie nam zadawał to okropne pytanie – „czy naprawdę jest Ci to potrzebne?” Na początku może nas denerwować, jednak wraz z zakończeniem zakupowego szału na pewno będziemy jej wdzięczni J . Warto też wybrać się na wyprzedaż nie z kartą kredytową, ale mając gotówkę. W ten sposób mamy ustalony budżet, a jego wyczerpanie będzie oznaczało, że pora wraz z nowymi nabytkami wrócić do domu.

Wiesz już jak kupować na wyprzedażach? Nie pozostaje Ci więc nic innego jak tylko cieszyć się wymarzonymi ciuchami w niskich cenach!