Jak dobrać sukienkę do figury?

Widzisz w sklepie sukienkę idealną dla Ciebie i bez mierzenia decydujesz się na kupno. W domu okazuje się, że nie jest aż tak perfekcyjna, jak Ci się na początku zdawało i za bardzo podkreśla brzuch, który raczej wolałabyś ukryć. Jest jednak sposób by uniknąć tego typu nieprzyjemności – dowiedz się, jaka sukienka będzie idealna dla Twojej figury. 

  1. Figura „jabłko”

Kobiety posiadające ten typ figury będą obszerniejsze w talii, niż w biodrach, gdzie szerokość ramion jest mniej więcej równa z talią. Błędem w takim wypadku jest szukanie zbyt obszernych sukienek „worków”, by ukryć brzuch. Świetnym wyborem będą za to te z szyciem pod biustem, które ładnie wydłużą ciało. Dobrze sprawdzą się też zwiewne sukienki kopertowe oraz te z obszerniejszym dołem. Unikaj za to obcisłych sukienek ołówkowych.

  1. Figura „gruszka”

Gruszki, w przeciwieństwie do jabłek, mają smukłą górną część ciała, ale za to obszerniejsze biodra i uda.  Trik będzie spoczywał na podkreśleniu brzucha i ramion a odwróceniu uwagi od dolnej części naszej sylwetki. Najlepsze będą sukienki w kształcie litery A, a więc opinające górę i rozkloszowane na dole. Sprawdzą się też sukienki z nieco podwyższoną talią. Możesz sobie też pozwolić na sukienkę bez ramion, która dodatkowo przyciągnie uwagę ku górze.

  1. Figura „rożka”

Rożka charakteryzują szerokie ramiona, długie, chude nogi oraz wąskie biodra, przez co wydaje się, że nie ma on talii. Przede wszystkim unikaj sukienek z falbanami czy innymi ozdobami na ramionach, gdyż będą się wydawać jeszcze większe optycznie. Dobrze będzie się też prezentował dekolt w kształcie litery V. Dobrą opcją będą sukienki rozszerzane na dole i dopasowane u góry. Świetnie sprawdzą się też drapowane sukienki i falbanki u dołu.

  1. Figura „cegły”

Cegłę można by inaczej nazwać figurą chłopięcą. Charakteryzuje się płaskimi pośladkami, szerszymi ramionami, niezbyt dużym, ale też niezupełnie chudym brzuchem i brakiem talii. Słowem: brak tu praktycznie krągłości. Odpowiednio dobrana sukienka pomoże nam je stworzyć. Paski będą Twoim najlepszym przyjacielem, gdyż poszerzą i uwypuklą odpowiednie miejsca. Szukaj też sukienek drapowanych, które będą potrafiły bez Twojej pomocy stworzyć kształty w Twojej figurze. Postaw również na zwiewne, nieopinające materiały.

  1. Figura „klepsydry”, czyli to, do czego dążymy

Urodziłaś się z figurą klepsydry? W takim razie nie musisz się specjalnie wysilać, aby idealnie dobrać sobie sukienkę. Klepsydry, jak sama nazwa wskazuje, mają perfekcyjnie zachowany balans pomiędzy górną a dolną częścią ciała oraz smukłą talię. Świetnie na klepsydrze wyglądają sukienki z szerokim pasem, które dodatkowo podkreślą krągłości. Jeśli z kolei masz ochotę na bardziej stonowaną sukienkę, to możesz założyć sukienkę w pionowe paski, która wysmukli sylwetkę.

Wiesz już jaki jest Twój typ sylwetki i jaką sukienkę najlepiej do niego dobrać? Pamiętaj o jednym: są to tylko suche, uniwersalne zasady, które wcale nie muszą być rygorystyczne. Jeśli tylko Ty podobasz się sobie w danej kreacji, to już ten sam fakt sprawi, że będziesz wyglądać olśniewająco!