Odpowiednia sukienka na spotkanie biznesowe

Profesjonalny wygląd to nie tylko dobrze dobrany garnitur – odpowiednia sukienka pozwoli Ci poczuć się pewną siebie i gotową na wyzwania w pracy. Sprawdź, jak wybrać najlepszy model na spotkanie biznesowe.

Wybierz klasyczny model

Niezależnie od tego, czy pracujesz w korporacji, czy też jesteś przedstawicielką artystycznego zawodu, odpowiednio dobrana sukienka biznesowa pomoże Ci w osiągnięciu profesjonalnego wyglądu. Jeśli jednak w twojej pracy obowiązuje dress code, podczas zakupów powinnaś uwzględnić jego zasady. W takim wypadku postaw na klasyczne modele, które możesz zestawić z dopasowanym żakietem. Twoja sukienka nie musi być jednak nudna – jeśli nie możesz poszaleć z długością, wybierz model w ciekawym odcieniu, pasującym do twojej osobowości.

Podkreśl swoje atuty

Dress code nie oznacza, że sukienka będzie niedopasowana do twojej figury. Unikaj modeli zwracających uwagę mankamenty twojej sylwetki, a wybieraj takie, które wyeksponują jej mocne strony. Dobrze sprawdzą się sukienki o ołówkowym kroju, które wydłużają optycznie sylwetkę i nadają przy tym eleganckiego, profesjonalnego wyglądu. Taki fason sprawdza się również w casualowym wydaniu, dzięki czemu możesz łatwo zmienić charakter swojej stylizacji z biznesowej na codzienną – wystarczy tylko, że zamienisz szpilki na sportowe buty.